Festiwal Summer Well Bukareszt

lis 21, 2023 | Wydarzenia

JDC1 i JDC Line 1000 zdominowały popularny 3-dniowy event w Bukareszcie.

Kierownik produkcji od samego początku festiwalu, zdeklarowany fan sprzętu oświetleniowego GLP, Vlad Darie, prowadzi firmę Film Location. Jego zachwyt nad hybrydowym stroboskopem JDC1 był tak duży, że zdecydował się na osobiste inwestycje do mniejszych imprez, na których pracował, później dodając FUSION Stick FS16 Z, a następnie FUSION X-PAR 12Z i impression FR1. Szczególnie JDC1 przyciągnęło jego uwagę, gdy zauważył wymaganie w riderze, że “nie zezwala się na zastępcze produkty”. “JDC1 to punkt odniesienia, zawsze spodziewam się go jako obowiązkowego elementu, pomimo wszystkich kopii dostępnych na rynku” – mówi.

Jednakże, dla większych wydarzeń, takich jak Summer Well, na którym codziennie gromadziło się około 30 000 ludzi na terenie posiadłości Știrbei Domain w Buftea, zwrócił się do swojego stałego dostawcy, niemieckiej firmy Motion GmbH, obsługującej wynajem sprzętu. Dzieło to było konieczne, ponieważ potrzebował ponad 300 urządzeń, głównie do dekoracji i oświetlenia głównej sceny, ale także do trzech mniejszych.

Na głównej scenie użyto 48 jednostek JDC1 i dodatkowo 40 JDC Line 1000. JDC1 pracowało w trybie SPix 68 kanałów, podczas gdy JDC Line był programowany w trybie DMX 7 MultiPix Quadpix (76 kanałów DMX). Dodatkowo, na wydarzeniu użyto 52 dużych jednostek impression X4 L, 47 belek impression X4 Bar 20, 34 belek impression FR10 Bar i 6 jednostek impression FR1. Na innych miejscach na terenie imprezy zainstalowano 24 belek FUSION Stick FS16 Z oraz 32 jednostki FUSION X-PAR 12Z z oceną IP65 (potocznie znane jako Oom-Pars).

Podczas planowania oświetlenia głównej sceny, Vlad Darie mówi, że produkcja miała szczęście otrzymać koncepcję od projektanta oświetlenia Florence and the Machine, Sama O’Riordana, i nieznacznie dostosować ją dla Liam’a Griffiths, LD Yungblud – obaj doświadczeni użytkownicy sprzętu GLP. Lokalny projektant oświetlenia Gelu Popescu miał za zadanie przekształcić koncepcję O’Riordana w trójwymiarową rzeczywistość.

W międzyczasie, oświetlenie dla norweskiego duetu elektronicznego Röyksopp obsługiwał ich projektant oświetlenia, Dave Ross. “Chcieli również kilku mniejszych urządzeń do obszaru przy stanowisku DJ-a”, zdradza Darie, “więc dostarczyłem kilka jednostek impression FR1”. Powiedział, że te i FUSION Sticks – zwłaszcza FS16 Z – doskonale sprawdzały się do oświetlania stanowisk DJ-skich.

Kierownik produkcji stwierdził, że scena została powiększona w tym roku, aby umożliwić pomieszczenie dowolnego rodzaju show – co sprawiło, że zadanie dynamicznego oświetlania sceny było tym ważniejsze. Jednakże, ułatwiło to fakt, że tak duża część użytych urządzeń pochodziła z portfela GLP. “Byłem zaskoczony, ale w bardzo pozytywny sposób” – mówi.

Impreza trwała zazwyczaj do późnej nocy. Po zakończeniu działalności na głównej scenie (około godziny 1:00), na scenie After Party, która się na nią zwracała, rozpoczynała się impreza. Tradycyjnie związana z DJ-ami, w tym roku zasięg jej działalności rozszerzył się na występy na żywo. Wspierane były one przez drugą scenę skupioną na hip-hopie, podczas gdy czwarta scena “Hidden” prezentowała lokalne, mało znane grupy.

Ogólne wrażenie było bardzo pozytywne. Gelu Popescu szybko potwierdził wpływ wywieranego przez urządzenia GLP o wysokiej wydajności. “Praca z tymi urządzeniami GLP była absolutnie przełomowa dla mnie jako projektanta oświetlenia” – mówi. “Ich wszechstronność i precyzja pozwoliły mi stworzyć oszałamiające doświadczenia wizualne, które doskonale komponowały się z muzyką na scenie.

“Unikalne zdolności podwójnego trybu JDC1, łączące efekty stroboskopowe i wash, dodawały dynamiczny wymiar projektowi sceny, podczas gdy potężny strumień świetlny i kontrola wiązki impression X4 L pozwalały mi precyzyjnie kształtować otoczenie. Impression X4 Bar 20 i impression FR10 Bar były niezbędnymi narzędziami w moim arsenale, zapewniając płynne mieszanie kolorów i szeroką gamę możliwości twórczych.

“W skrócie, urządzenia GLP spełniły nie tylko, ale przekroczyły moje oczekiwania pod względem wydajności i niezawodności, podnosząc wizualne doświadczenie zarówno dla artystów, jak i dla publiczności.”

I główny szef ekipy LX na głównej scenie, Vlad Stoenescu, zgadza się: “Mimo posiadania ponad 200 urządzeń GLP na konstrukcji głównej sceny, rozdzielonych na ponad 50 wszechświatów DMX, przez trzy dni nie mieliśmy żadnych problemów z żadnym z urządzeń GLP. W rzeczywistości te urządzenia zrewolucjonizowały nasz festiwal swoją zdolnością techniczną i niezawodnością – od perfekcyjnej dokładności pikseli do synchronizacji w czasie rzeczywistym bez opóźnień.”

Produkty:

Impression X4 L
Impression X4 Bar
Impression FR1
Impression FR10 Bar
JDC1
JDC Line
FUSION X-PAR 12Z
FUSION Stick FS16 Z