Koncert Wizkid-a na stadionie Tottenham Hotspur

wrz 28, 2023 | Wydarzenia

Nowe belki GLP impression X5 IP dodają magii do koncertu Wizkida na stadionie Tottenham Hotspur.

Kiedy firma Entec Sound & Light została poproszona o dostarczenie usług technicznych dla legendy afrobeats, Wizkida, na stadionie Tottenham Hotspur o pojemności prawie 63 000 widzów, dokonała jednego z pierwszych wdrożeń nowej, wodoodpornej belki impression X5 IP Bar od GLP na koncercie.

Nigeryjska gwiazda “Made In Lagos” stała się pierwszym afrykańskim artystą, który wystąpił jako headliner na koncercie na największym klubowym stadionie w Londynie.

Projektant świateł, LD Shepherd Lowrey, który początkowo wybrał belki impression X4 Bar 20, odkrył, że Entec poszli o krok dalej i przygotowali następną generację belki impression X5 IP. “Co za miła niespodzianka, kiedy przybyłem i zobaczyłem zestaw belki X5 IP … to było jak wciśnięcie gazu w Porsche 911! Dostarczyło iskrę ekscytacji”.

Kierownik projektu w Entec, Patch Cleaver, był pewien, że może je zdobyć od giganta w dzierżawie sprzętu, Impact Production Services (IPS). Kontynuując historię, Cleaver twierdzi: “Wypożyczyliśmy 60, a różnicę uzupełniliśmy [belkami GLP impression] X4 Bar 20, co dało łącznie 150 belki X4 Bar 20 i X5 IP.” Lista wymagań Lowreya obejmowała również ilości hybrydowego stroboskopu JDC1 i linii JDC Line 1000 od GLP, które, podobnie jak belki impression X4 Bar 20, pochodziły bezpośrednio z magazynu Entec. Dostarczyli 42 z nich pierwszych i 80 z tych drugich.

Belka linearna z diodami LED o klasyfikacji IP65 posiada 18 potężnych diod LED RGBL o mocy 40 W, szeroki zakres zoomu i nowy algorytm kalibracji kolorów GLP iQ.Gamut, który tworzy doskonałe spektrum bieli z doskonałą reprodukcją kolorów.

Nowe belki impression X5 IP zdobyły popularność w krótkim czasie od ich wprowadzenia na rynek, pojawiły się nawet na festiwalu Glastonbury.

To właśnie podczas Glastonbury dział dzwiękowy Entec był aktywny na scenie The Other Stage. Jak wyjaśnił Patch Cleaver: “Wizkid występował na The Other Stage, i to były nasze pierwsze spotkania z artystą. Joe Sanchez skontaktował się z nami [z amerykańskiej firmy produkcyjnej EIGHTEENTWENTYSIX z Los Angeles], aby złożyć ofertę na show na stadionie Tottenham.”

Dzięki dostępności czasu byli w stanie przeprowadzić pełne przygotowanie. Następnie było to kwestią szybkiego zamontowania sekcji podwieszonych i skoncentrowania się na setkach opraw podłogowych. Cleaver powiedział: “Mieliśmy kilka dni na załadowanie całego sprzętu, a także zapewnienie pełnego przygotowania wizualizacji, więc Shepherd i Avi [operator Avi Rana] nie tracili czasu na programowanie podczas budowy showu.”

“Większość sprzętu było naszą własnością, ale były kilka rzeczy, które chcieli sami dostarczyć, w tym belki GLP impression X5 IP. Wszystkie belki X5 IP i X4 Bar 20 zostały zamontowane wokół całej krawędzi sceny, podczas gdy JDC1 były na przedniej krawędzi, a linie JDC używane na scenie i balkonie służyły do podświetlenia tancerzy.” Belka impression X4 Bar 20 wciąż pozostaje ulubioną wśród klientów Entec Live, twierdzi Cleaver.

Cleaver powiedział, że to, co go najbardziej imponowało w posiadaniu tak wielu elementów GLP w zestawie, to spójność kolorów. “Wszystkie wyglądały tak samo, i było świetnie używać opraw jednej marki, aby uzyskać pożądany efekt wizualny, który chciał osiągnąć Shepherd.” Wszystko to zostało perfekcyjnie skoordynowane przez reżysera showu, Avi Ranę.

Oceniając wydajność belki X5 IP, kierownik projektu Entec Live powiedział: “To wspaniałe mieć oprawę, która nie musi być zakrywana, zwłaszcza przy obecnej pogodzie. Produkty o klasyfikacji IP trafiły w obszary, gdzie mogły przetrwać warunki atmosferyczne, a wszystko, co nie było, było ograniczone do sceny. Wygenerowały naprawdę żywe kolory bloków i świetnie wyglądały otaczając scenę.”

Shepherd Lowrey był równie jednoznaczny. “Najważniejsze, co wyniosłem z tej oprawy, to że wreszcie znalazłem coś, co może dostarczyć ataku na siatkówkę, ale jednocześnie może się przechylać i zoomować.

“Tak szybko i łatwo można uzyskać świetny efekt przy użyciu belki X5 IP. Na stadionach i festiwalach na zewnątrz nigdy nie wiesz, co dostaniesz – jeden podmuch wiatru i cały efekt przepadł. Ale już nie z belką X5 IP. Zawsze wyglądają świetnie, bez względu na wszystko. W erze minimalistycznego designu, belka impression X5 IP jest łatwa do użycia do stworzenia schludnych, minimalistycznych wyglądów o ogromnym wpływie.”

Produkty:

Impression X4 Bar
Impression X5 IP Bar
JDC1
JDC Line